» » برگزاری گردهمایی آشنایی با ابعاد سرشماری سال 1395 در مرکز آمار ایران

برگزاری گردهمایی آشنایی با ابعاد سرشماری سال 1395 در مرکز آمار ایران

توسط : maemporg | بازدیدها : 2697 | 
03 مرداد 1395
|
|
نظرات : 0

گردهمایی آشنایی با ابعاد سرشماری سال 1395 در روز چهارشنبه مورخ 1395/4/30 با حضور رؤسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی و معاونین آمار و اطلاعات استان‌ها در محل سالن اجتماعات مرکز آمار ایران برگزار گردید.

در این جلسه آقای زاهدیان معاون طرح‌های آماری و آمارهای ثبتی مرکز آمار ایران و رئیس ستاد سرشماری کشور، ضمن اشاره به مسئولیت جدید دکتر عادل آذر به عنوان رئیس دیوان محاسبات کشور، از تلاش‌ها و زحمات چند ساله ایشان تشکر و اجرای سرشماری سال 1395 را بدون حضور ایشان سخت و مشکل داشته و برای ایشان در سمت جدید آرزوی موفقیت نمودند . زاهدیان در ادامه به انجام سرشماری در کشورهای دیگر و شیوه‌های اجرای آن اشاره نموده و نحوه اجرای سرشماری سال 1395 را که بصورت ترکیبی (اینترنتی و سنتی) می‌باشد را تشریح نمودند.

در ادامه جلسه، سرکارخانم بنی‌هاشمی دبیر ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن کشور، گزارشی از اقدامات صورت گرفته طی توسط کمیته‌های سرشماری، یافته‌های سرشماری آزمایشی سال 1394، سازمان اجرایی استان و شهرستان و اقلام سرشماری و ... را معرفی نمودند.

آقای نصوحی رئیس کمیته نقشه و فایل آدرس، گزارشی از وضعیت بهنگام‌سازی نقشه‌های آماری، اتصال کدپستی به نقشه‌های آماری مراجعه و حوزه‌بندی سرشماری را ارائه نمودند.

ارائه شاخص‌های ارزیابی استان‌ها در اجرای سرشماری از دیگر موضوعات این جلسه بود که آقای شباک رئیس کمیته نظارت سرشماری، آن را ارائه نمود. آقای قدرت بعنوان گروه کمیته سازماندهی گزارش از سازماندهی سرشماری سال 1395 (نمودار سازمانی، برنامه زمان‌بندی استانی و ...) را بیان نمودند.

ادامه جلسه که با حضور دکتر عادل آذر پیگیری شد، رؤسای سازمان‌ها و معاونین آمارو اطلاعات استان‌ها به بیان نقطه نظرات و مشکلات احتمالی حین اجرا پرداختند که آقای مهندس پیش‌قدم نیز نکاتی را شامل ابلاغ شرح وظایف صدا وسیمای استان از صدا و سیمای مرکز، تغییر بازه زمانی سامانه ثبت نام رده‌های اجرایی به دلیل حضور مدرسان استانی در مرکز و عدم امکان امکان مصاحبه تخصصی از آنان، دقت در آمار جمعیت آبادی‌های خوش‌نشین بویژه در استان‌های شمالی، جنبه‌های تشویقی برای اجرای سرشماری اینترنتی را بیان نمودند.

در پایان جلسه ، آقای دکتر عادل آذر، پیشاپیش از زحمات کلیه رده‌های اجرایی سرشماری کشور و استان تشکر نموده و درخواست داشتند که دست‌اندر کاران اجرای سرشماری، از تمام ظرفیت‌ها و امکانات استانی در اجرای هر چه بهتر سرشماری بهره کافی را ببرند .

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

اوقات شرعیآمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 134
بازدید دیروز: 148
بازدید ماه:4481
بازدید سال:126506
بازدید کل:48575823