» » اجرای طرح بازشماری سرشماری از ۱۶ آذر در استان گلستان و بطور هم‌زمان در سراسر کشور آغاز می‌شود.

اجرای طرح بازشماری سرشماری از ۱۶ آذر در استان گلستان و بطور هم‌زمان در سراسر کشور آغاز می‌شود.

توسط : m.kamangari | بازدیدها : 1433 | 
15 آذر 1395
|
|
نظرات : 0

مهدی ملاغلامعلی معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه و قائم مقام مدیر اجرای سرشماری استان، از آغاز اجرای بازشماری سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395 استان از تاریخ 16 لغایت 23 آذرماه در 9 خوشه شهری و 8 خوشه روستایی و در 10 شهرستان استان خبر داد.

اجرای طرح بازشماری سرشماری از ۱۶ آذر در استان گلستان و بطور هم‌زمان در سراسر کشور آغاز می‌شود.

ملاغلامعلی با اعلام این خبر افزود : ارزش و کاربرد گسترده اطلاعات حاصل از سرشماری عمومی نفوس و مسکن ایجاب می‌کند که دقت کافی در اجرای آن بکار رود، لذا هرچه میزان خطاهای مختلف در سرشماری کمتر باشد، نتایج آن با اطمینان بیش‌تری مورد استفاده قرار می‌گیرد. بازشماری، یکی از روش‌های ارزیابی سرشماری است که با استفاده از آن می‌توان به برآوردی از میزان پوشش و صحت ویژگی‌های ثبت شده افراد، دست یافت.

قائم مقام مدیر اجرای سرشماری و مدیر اجرای بازشماری استان بیان نمود : اجرای بازشماری همانند سرشماری دارای سازمان اجرایی، برنامه آموزشی و برنامه زمان‌بندی مشخص می‌باشد که از طرف ستاد سرشماری کشور و با هدف بررسی میزان صحت اطلاعات جمع‌آوری شده در مرحله حضوری سرشماری انجام می‌شود.

وی اضافه کرد : در استان گلستان 22 نفر مسئولیت اجرای آن‌را برعهده دارند که از این تعداد 5 نفر کارشناس مسئول و 13 نفر آمارگیر می‌باشند.

دوره آموزشی ویژه رده‌های اجرایی در تاریخ 15 آذرماه و به مدت یک‌روز انجام و عملیات میدانی آن همانند سرشماری با استفاده از تبلت و بصورت مراجعه حضوری به خوشه‌های نمونه (9 خوشه شهری و 8 خوشه روستایی در 10 شهرستان استان) انجام و مأموران بازشماری نسبت به جمع‌آوری اطلاعات مکان مراجعه شده و اطلاعات خانوار از تاریخ16 لغایت 23 آذرماه اقدام می‌نمایند.

لازم به توضیح است که کلیه رده‌های اجرایی این طرح نیز دارای کارت شناسایی معتبر و جلیقه سرشماری می‌باشند.

مطالب مشابه

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

اوقات شرعیآمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 804
بازدید دیروز: 744
بازدید ماه:394716
بازدید سال:3189468
بازدید کل:47787719